Nabytok Pienčak


Prejdi na obsah

Obývačka

Nábytok

Tipy pre obývačku

Platí to aj v reálnom živote. Veď kde inde by ste usadili hostí, než v obývačke? Je to reprezentatívne miesto, kde sa schádza rodina pred televízorom a zároveň je to aj formálne miesto na prijímanie návštev. A práve z toho dôvodu by mala byť obývačka zariadená tak, aby bola vašou najlepšou vizitkou.

Miestnosť s príjemnou atmosférou

A tú dosiahnete vďaka vkusne zladenému nábytku, ako aj dobrým výberom farieb, materiálov a doplnkov. Čo sa týka zariadenia, jeho väčšia časť by sa mala skladať zo sedacieho nábytku určeného pre viacerých ľudí - čiže z pohovky, sedačky či viacero pohodlných kresiel. Obývačka by mala byť reprezentatívnou miestnosťou vášho domu alebo bytu. Inými slovami povedané - ľudia, ktorí k vám prídu na návštevu (nielen rodina, priatelia či známi, ale aj susedia, prípadne váš šéf) by sa v nej mali cítiť dobre, ako sa v nej cítite vy. Preto spoločenskú atmosféru v miestnosti nepokazte farbami a nábytkom, no nepreháňajte to ani s doplnkami, fotografiami, rastlinami alebo obrazmi. Obývačka je miestnosťou možností a príležitostí a najviac by sa v nej mali zohľadňovať princípy živlov kovu a zeme.

Teplé farby

Do obývačky by ste mali vyberať prevažne teplé a príjemné farby. Dotvárať by ich mali jasné tóny nábytku či doplnkov. Nebojte sa vzorov - tie dotvárajú atmosféru v každej miestnosti. Môžete si vybrať vzorované tapety alebo skúsiť špeciálne farebné úpravy stien. Pokiaľ ide o vzor jednoduchší a viackrát sa opakuje (napríklad aj na závesoch či poťahových látkach), tým je atmosféra podnecujúcejšia. Nepravidelný a ojedinelý vzor pôsobí skôr upokojujúco, pretože vytvára príjemne prostredie.

Kvety

Preferujte najmä tie v kvetináčoch. Majte v obývačke aspoň jeden kvet, pretože to znamená vytrvalé šťastie a pokiaľ chcete privolať aj prosperitu, nájdite miesto pre pomarančovník alebo citrónovník.

O mne | Interiér | Nábytok | Fotogaléria | Kontakty | Mapa stránky


Sub-menu:


Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu
TOPlist